Daraz Life

दराज युनिभर्सिटी भनेको के हो? यसका फाईदाहरु जानी राखौं

दराज युनिभर्सिटी दराजमा बिक्रेताहरूका लागि ई-लर्निङ प्लेटफर्म हो। यो दराजले आफ्ना बिक्रेताहरूलाई आफ्नो व्यवसाय बढाउन मद्दत गर्नको लागि सुरु गरेको शैक्षिक प्लेटफर्म हो।

हामी सबैलाई दराज युनिभर्सिटी भनेको के हो?’ भनेर थाहा नहुन सक्छ। तर यो वास्तवमै एक सरल र उपयोगी लर्निङ प्लेट्फर्म हो जसले दराजका बिक्रेताहरुलाई दराजमा कसरी सेलर बन्ने र कसरी यसबाट भरपुर फाईदा लिने भन्नेबारे शिक्षा प्रदान गर्दछ | धेरैजसो समय, हामी दराज युनिभर्सिटीलाई बेवास्ता गरिरहेका हुन्छौ, तर वास्तवमा, यसको बिक्रेताहरूका लागि ठूलो महत्त्व छ, जो आफ्नो व्यवसाय बढाउन दराजसँग जोडिएका छन्। 

यदी तपाईं पनि दराज बारेमा थप जानकारी लिन चाहनु हुन्छ भने तलको ब्लगमा उल्लेख गरिएको कुराहरु ध्यान दिएर पढ्नुहोला।

दराज युनिभर्सिटी कहिले सुरु भयो?

दराज युनिभर्सिटी २०१८ अन्तिम सत्रमा सुरु भएको हो | यो दराज नेपालले प्रदान गरेको एक शैक्षिक प्लेटफर्म हो जहाँ विक्रेताहरूलाई आफ्नो व्यवसाय बढाउन मद्दत गर्ने थुप्रै व्यवसायिक सामाग्रीहरु राखिएको छ | यदि कुनै विक्रेताले आफ्नो सामान दराज अनलाइन मार्फत बेच्न चाहन्छ भने, यसमा भएको सामग्रीहरूले उनीहरुलाई मद्दत गर्छ भन्नेमा दुईमत नै छैन ।

दराज युनिभर्सिटी

दराज युनिभर्सिटी

 • Basic Tutorials, Presentations, guidelines, र guidelines
 • Learn to become Daraz Seller
 • Learn how to sell

दराज युनिभर्सिटीले प्रत्येक बिक्रेतालाई आवश्यक पर्ने Tutorials, पाठ्यक्रम, नीति र guidelines हरू सहित अरु आवश्यक ज्ञान प्रदान गर्दछ। यसले अनबोर्डिङदेखि प्रोडक्टहरुको सफल बिक्रीसम्मको दिशानिर्देशहरू प्रदान गर्दछ जसका कारण विक्रेताहरूले आफ्नो सामान बिक्री गर्दा कुनै पनि झन्झटयुक्त स्थितिमा पर्नु पर्दैन। विक्रेताले दराजमा आफ्नो व्यवसाय सुधार गर्नको लागि दराज युनिभर्सिटीमा भएको Tutorials तथा पाठ्यक्रममार्फत थुप्रै फाईदाहरु लिन सक्छन्।

यहाँ १५० भन्दा बढी Tutorial र पाठ्यक्रमहरू उपलब्ध छन्। यस प्लेट्फर्म दराजमा सफल व्यवसायको लागि सही मार्गदर्शक हो।

दराज युनिभर्सिटीमा के के छ भन्ने जान्नको लागि तल उल्लेखित कुराहरु पढ्न नभुल्नु होला:

 • दराज युनिभर्सिटीले विभिन्न Tutorials, Presentations, guidelines, र guidelines मार्फत प्रत्येक विक्रेतालाई आधारभुत ज्ञान प्रदान गर्दछ।
 • Tutorials बाट विक्रेताहरूले दराजमा आफ्नो व्यवसाय सुधार गर्न आवश्यक जानकारी तुरुन्तै प्राप्त गर्न सक्छन्।
 • तपाईंहरुले यस विषयबारे थप विवरण प्राप्त गर्नको लागि हाम्रा पाठ्यक्रमहरू हेर्नुहोस्, जहाँ तपाइँलाई बिक्रेतालाई विषयहरूमा विस्तृत रूपमा मार्गदर्शन गरिनेछ। यसका साथै पाठकहरुलाई अन्तिममा डिजिटल प्रमाणपत्रहरू पनि प्रदान गरिनेछ।

दराज युनिभर्सिटीको उद्देश्य

दराज युनिभर्सिटीको मुख्य उद्देश्य भनेको इ-कमर्स व्यवसाय प्रबन्ध गर्न सक्षम विक्रेताहरू हुर्काउनु हो । यसमा भएको शैक्षिक सामग्रीले बिक्रेताहरूलाई उनीहरुको प्रोडक्टहरु बेच्नेदेखि व्यवस्थापन र आय उत्पादन गर्न मद्दत गर्दछ। यसका लागि दराज युनिभर्सिटीले आफ्ना विक्रेताहरूलाई अझ राम्रो शैक्षिक अनुभव प्रदान गर्न निरन्तर काम गरेको छ।

विशेष प्रशिक्षण र स्तरवृद्धि गरिएका ट्यूटोरियलहरूका अतिरिक्त विषयहरूको विशाल दायरा समेट्ने, DU सँग अब निम्न सुविधाहरू छन्: साइट-व्यापी खोज, निजीकृत सिफारिसहरू, मूल्याङ्कन र समीक्षाहरू, र प्रशिक्षण क्यालेन्डर

दराज युनिभर्सिटी कसरी चलाउने?

 • तपाईले चाहानु भएको कुनै पनि विषय वा keyword खोज्नुहोस्
 • तपाईंले खोज्न चाहनुभएको Category छान्नुहोस्:
 • • Getting started 
 • • Listing Products 
 • • Order Fulfilment 
 • • Maximizing Sales 
 • • Finance 
 • • Streamlining Operations 
 • • Policies & Guidelines

Daraz University is an educational platform launched by Daraz to help its sellers grow their businesses. It is truly the key and compass to navigate new sellers through their e-commerce journey. If a seller wants to sell their product via Daraz Online Marketplace, it includes all the materials required.

More Steps To Learn:

 • तपाईंको सबै आगामी बिक्रेता विवरणको लागि Event Calendar चेक गर्नुहोस्।
 • युनिभर्सिटीमा भएको पुस्तकालयले सबै सामग्री, ट्यूटोरियल, पाठ्यक्रम र नीतिहरू समावेश गर्दछ।
 • तपाइँको हालको बिक्री Sales Performance हेर्न र तपाइँको बिक्री कसरी बढाउने भन्ने बारे अनुकूल सुझाव र युक्तिहरू प्राप्त गर्न Seller Performance Advisor Dashboard  मा चेक गर्नुहोस्।
 • अब तपाइले युनिभर्सिटीमा आगामी वेबिनारहरू “Training Calendar” को नयाँ अपग्रेड मार्फत जाँच गर्न सक्नुहुन्छ | यसले विक्रेताहरूलाई अनलाइन प्रशिक्षणको लागि हाम्रो Monthly Schedule ब्राउज गर्न र उनीहरूले चाहेको कुनै पनि वेबिनारको लागि दर्ता गर्न अनुमति दिन्छ।
 • थप विवरणको लागि, सजिलैसँग Daraz Seller Support मा सम्पर्क गर्नुहोस्। FAQs, Seller Stories, र Newletters मार्फत जानुहोस्।
 • तपाईं अब दराज युनिभर्सिटीमा हाम्रा ट्यूटोरियल र पाठ्यक्रमहरूको समीक्षा र मूल्याङ्कन गर्न सक्नुहुन्छ। यदि तपाईंलाई हाम्रो ट्यूटोरियल मनपर्‍यो वा कुनै सुझाव छ भने कृपया रिभिउ दिन नभुल्नु होला ! तपाईंले तल स्क्रोल गरी रिभिउ गर्ने सेक्सनमा गएर आफ्नो समिक्षा छोड्न सक्नुहुन्छ | त्यसैगरी आफ्नो समिक्षा राखीसकेपछी सबमिट क्लिक गर्नुहोला |

Leave a Reply

Send this to a friend