दराज ले ड्रप अफ पलिसी किन सुरु गर्यो? दराज को नया रीर्टन प्रोसेस झन्झटिलो छ कि सजिलो? 0 1363

2 min read

रीर्टन अथवा फिर्ता गर्ने प्रोसेस

तपाइले चाहेको जस्तो सामान न आउदा सबै भन्दा पहिला तपाइले दराज एप बाट रीर्टन अथवा फिर्ता गर्ने प्रोसेस सुरु गर्नु पर्छ । त्यसको लागि दराज एप मा आफ्नो अकाउन्ट्मा जानुहोस “सी अल” मा सेलेक्ट गर्नुस र फिर्ता गर्नु पर्ने समान लाई सेलेक्ट गर्नुहोस् ।

तपाइले समान ७ दिन भित्र अथवा दराज मल को समान हो भने १४ दिन भित्र फिर्ता गर्न सक्नुहुन्छ। तपाइले समान को छेउ मा रीर्टन लेखेको देख्न सक्नु हुन्छ, त्यसलाई सेलेक्ट गर्नुहोस् । त्यस पछि रीर्टन किन गर्नु परेको कारण छान्नुहोस् र अन्य प्रतिक्रिया दिनुहोस । त्यसपछि तपाइले रीर्टन कोड र ट्रयाकिंग नम्बर पाउनु हुन्छ जसलाई एउटा कागज मा टिपी फिर्ता गर्ने समान संग दराज प्याकेजिङको बाहिर देख्ने गरि रखिदिनुस । थप जानकारी का लागि यो भिडियो हेर्नु होला ।


अब समानलाई प्याक गरेपछि यसलाई तपाई नजिक भएको दराज हब मा छाडी दिनुहोस् । हब मा छाडे पछि तपाइले आफ्नो सामान रीर्टन प्रोसेस मा कता पुग्यो भनेर हेर्न एउटा लिंक एस एम एस र मेल बाट पाउनु हुन्छ ।

हब हरु कता छन् पत्ता लाउन दराज अप को हेल्प सेन्टर मा रहेको “रीर्टन्स् एंड रीफन्ड पलसी” मा देख्न सक्नु हुन्छ । नेपाल भरि दराज ले व्यापार गर्ने ठाउँ मा दराज का हब हरु छन् ।

अब हब मा सामान छोड्नु को फाइदा के त?


धेरै लाई यो झन् झन्झटिलो लाग्ला, अवष्य पनि अनलाइन शपिंग को अर्थ काम सजिलो बनाउने हो न त झन्झटिलो । साथै दराज माथि लागेका आरोपहरु (कति झुटो, तथा कति निर्दोष गल्तिहरु) ले गर्दा हामीले यो तरिका अपनाउनु परेको छ । यसले हुने फाइदाहरु यस प्रकार का छन्

  • तपाइले आफ्नो समय मा सामान छोड्न सक्नु हुन्छ, दराज को डीलिवरी गर्ने व्यक्ति लाई पर्खन पर्दैन
  • कहिले काहिँ उपभोक्त हरु दराज को डीलिवरी गर्ने व्यक्ति सामान लिन आउदा कतै अरुआवश्यक काममा व्यस्थ हँुदा सामान फिर्ता हुन समय लाग्न सक्छ
  • दराज का हब हरु धेरै ठाउँ मा छन् त्यसैले तपाइले धेरै टाडा पनि जानु पर्दैन
  • तपाइले आफ्नो सामान लाइ आफैले ट्रयाक गर्न सक्नु हुन्छ, जसले गर्दा रीर्टन प्रोसेसको हरेक जानकारी तपाइले पाउनुहुन्छ ।
Previous ArticleNext Article
Umang is a graduate student, audiophile, and a webaholic (He just can't get enough of random YouTube videos!) Professionally, Umang is the senior content writer at Daraz, who loves to write about anything and everything!
css.php

Pin It on Pinterest

Translate »

Send this to a friend